انگل های داخلی سوسک ها و روش انتقال بیماری توسط سوسک ها

اگر در مورد انتقال بیماری توسط سوسک ها در منازل، روش و مکانیسم بیماری زایی سوسک ها و حشرات موذی منازل،روش سمپاشی موثر سوسک درشت و ریز، موانع سمپاشی سوسک فاضلابی و یا سوسک حمام، فیزیولوژی سوسک در انتقال عامل بیماری، روش کنترل تکمیلی سوسک در منازل در شهر تهران، خصوصیات یک سمپاشی موثر در شهر تهران و غیره بدنبال اطلاعات هستید مقاله های سایت را مطالعه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تمامی روش ها و متد های کنترل و از بین بردن و حتی سمپاشی انواع سوسک فرش سوسک ریز سوسک درشت سوسک چوب میتوانید مقالات این سایت را مطالعه کنید.

انگل های داخلی سوسک ها و روش انتقال بیماری توسط سوسک ها

انگل های داخلی سوسک ها و روش انتقال بیماری توسط سوسک ها وقتی به یک حشره موذی، ناقل میگوییم که انگل یا عامل بیماری زا را از یک میزبان ( از جمله انسان ) به حیوان دیگری یا انسان دیگری انتقال دهد.حشرات موذی روش های زیادی یا دقیقا مکانیسم های زیای برای انتقال عامل بیماری دارند.

در سوسک ها عوامل بیماری زا که بصورت فلور طبیعی روی بدن سوسک و یا در سیستم گوارشی سوسک ها زندگی میکنند میتوانند بدلیل عادات غذایی سوسک ها به ظروف و مواد غذایی انسان سرایت کرده و باعث ایجاد بیماری های اسهالی و مسمومیت شوند.

سمپاشی غیراصولی سوسک ها دارای دردسر های زیادی است اول از همه اگر شما قواعد اصلی سمپاشی تکمیلی سوسک ها را رعایت نکتید فقط باعث پراکندگی آنها خواهید شد ولی اگر کارشناس متخصص سمپاشی با رعایت اصول کنترل حشرات موذی این عملیات را انجام دهد کلونی های سوسک ها در جاهای استقرار نابود خواهند شد زیرا در ان روش سوسک ها راه گریزی نخواهند داشت. دز مناسب سم ، میزان و حجم سم سوسک تزریقی ، پمپاژ سم ترکیبی سوسک بصورت مناسب و مکان هایی که سمپاشی انجام میشود همگی در نتیجه مثبت سمپاشی موثر هستند.

در حال حاضر پلن موثر سمپاشی در پاکسازی ساختمان ها و آپارتمان ها سمپاشی کامل کل منهل ها و راه آب های ساختمان است که ممکن است در داخل منازل یا بیرون از منازل باشد در داخل منازل سمپاشی سرویس ها دستشویی ها و توالت ، روشویی و اشپزخانه با سموم ترکیبی مخصوص سوسک درشت و ریز انجام میشود و در مشاعات هم راه پله های منازل و ساختمان ها و چاله اسانسور و پارکینگ هارا شامل میشود.

بدین ترتیب پشه های آنوفل ناقل بیماری مالاریا هستند. بعضی از حشرات کم و بیش ناقلین اتفاقی هستند و روش های انتقال عامل بیماری زا ساده و نسبتا غیر موثر است. : بعنوان مثال ، مگس خانگی توسط موهای پاها و بدن خود، تعداد زیادی ویروس ، باکتری، تک یاخته و حتی تخم کرم را که از روی ترشحات، چرک و زخم ها و غیره برداشت نموده با خود حمل میکند و در هنگام ورورد خود به منازل آنها را روی مواد غذایی انسان قرار میدهد.

در این مورد عامل بیماری زا ، روی بدن مگس، نه تغییر شکل میدهد و نه تکثیر مییابد بنابراین حشره تنها بعنوان یک ناقل مکانیکی عمل میکند. علاوه بر این عوامل بیماری زای مذکور، برای انتقال برای انتقال خود تنها به مگس بستگی ندارد بلکه از راه های دیگر از قبیل دستهای آلوده افراد که با مواد غذایی سروکار دارند نیز انتشار مییابند. نوع دیگر انتقال بین حشره و انسان یا حیوان میزبان فقط موقعی صورت میگیرد که عامل بیماری زا در بدن حشره ناقل تکثیر یابد و یا نوعی تغییر شکل یا تکامل پیدا کند و این به نام انتقال دوره ای بیماری نامیده میشود.. در این روش انتقال یک دوره کمون وجود دارد که بین یک تا سه هفته طول میکشد و طی آن عامل بیماری زا در بدن حشره رشد نموده و تکثیر مییابد و سپس به نقطه ای که آماده انتقال به میزبان جدید میباشد مهاجرت میتماید.

نوع دیگر رشد نسبتا پیچیده عامل بیماری زا در بدن حشرات موذی ، متعلق به تریپانوزوم آمریکایی عامل بیماری شاگاس (Chagas) است. انتقال عامل بیماری هایی که طریق بزاق آلوده حشرات خونخوار صورت میگیرد نسبت به بسیاری از روش های انتقال موثرتر و جدی تر است. از آن جمله است انگل بیماری مالاریا که پیچیده ترین روش انتقال را میگذراند.

در این شرکت سمپاشی تخصصی، تمامی خدمات سمپاشی ذیل بصورت حرفه ای و تخصصی در تهران انجام میگردد: سمپاشی و کنترل تضمینی و حتمی سوسک درشت در تهران، سمپاشی تکمیلی و تضمینی منازل و زیرمجموعه های منازل، سمپاشی تخصصی ساختمان ها و آپارتمان ها برای سوسک مورچه ساس موش خانگی مارمولک جیرجیرک سوسک ریز و درشت و غیره ، سمپاشی منازل با دستگاه سمپاش 20لیتری، سمپاشی موسسه ها و ادارات دولنی و خصوصی ، سمپاشی رستوران ها و فست فود ، تهیه غذا در تهران ، سمپاشی تخصصی خانه و شرکت ها بصورت تضمینی.

شرکت تخصصی سمپاشی آرمان سبز مهرگان تخصصی ترین مرکز علمی مبارزه با حشرات و جانوران موذی در اماکن خانگی و عمومی

شرکت سمپاشی دارای مجوز رسمی از وزرات بهداشت و درمان

شماره تلفن خدمات سمپاشی و مشاوره رایگان و تقاضای خدمات : 33311604-021

شماره های تماس شرکت سمپاشی آرمان : 6-33311604

تلفن رزرو سمپاشی منازل و ساختمان های مسکونی : 09127796935

[تعداد رای های دریافتی :1 [امتیاز مطلب :9 از 10]
شما نیز به این مطلب امتیاز دهید :
تنظیمات

یادداشت کاربران

درج یک یادداشت :

نام کاربری :
پست الکترونیکی :
وب :
یادداشت :
کد امنیتی :
5 + 7 = ?