سمپاشی کک

کک ها، حشرات موذی و بسیار خطرناک هستند، که به واسطه ویژگی های حرکتی و دوره زندگی، به دام انداختن آن ها بسیار مشکل و تقریبا غیرممکن است. حتی استفاده از سموم در مبارزه با آن ها راه به جایی نمی برد. اگر کک ها، وارد محیط های مسکونی شوند، بیرون راندن آن ها بسیار مشکل است. این  سایت سعی در شناساندن کک ها به شما و ارائه چند راه برای مبارزه با آن ها دارد.در سمپاشی علیه کک حتما باید از سموم ترکیبی استفاده شود سمپاشی کک نباید توسط افراد ناکارازموده انجام شود.
 

سمپاشی کک و کنترل کک انسان

 
برای سمپاشی علیه کک باید درباره فیزیولوژی این حشره و روش زندگی آن مطالبی را مرور کنیم.
 
کک ها، حشرات موذی و بسیار خطرناک هستند، که به واسطه ویژگی های حرکتی و دوره زندگی، به دام انداختن آن ها بسیار مشکل و تقریبا غیرممکن است. حتی استفاده از سموم در مبارزه با آن ها راه به جایی نمی برد. اگر کک ها، وارد محیط های مسکونی شوند، بیرون راندن آن ها بسیار مشکل است. این سایت سعی در شناساندن کک ها به شما و ارائه چند راه برای مبارزه با آن ها دارد.در سمپاشی علیه کک حتما باید از سموم ترکیبی استفاده شود سمپاشی کک نباید توسط افراد ناکارازموده انجام شود.
 
 
 
 کک ها حشراتی از راسته سیفونپترا هستند. حشراتی کوچک، بدون بال و خونخوار که حرکت های جهشی دارند. کک ها بیشتر از پستانداران و گاهی از پرندگان خونخواری می کنند. به طور کلی از 3000 گونه کک  وجود دارند. ولی فقط 12 گونه به انسان حمله می کنند مهمترین گونه های کک هستند. کک جوندگان، کک انسان و کک گربه (Ctenocephalides felis) و کک سگ (Ctenocephalides canis) برخی از گونه های مهم هستند. گزش آن ها باعث تحریک، ناراحتی شدید و خونریزی می شود. کک جوندگان ناقل مهم طاعون خیارکی و تیفوس منتقله توسط کک است.  کک های گربه،  کرم های نواری (سستودها) را منتقل می کنند. کک تونگا (کک شنی) پوست انسان را سوراخ کرده و باعث عفونت می شود. کک هایی که انسان را می گزند در بیشتر نقاط جهان یافت می شوند.
 
 
 
مشخصات کک ها و نحوه زندگی آن ها
 
کک ها اغلب منازلی را که حیوانات خانگی از جمله سگ و گربه در آن ها نگه داری می شود؛ درگیر می کنند. عمومی ترین انگل در سگ ها در حقیقت از طریق کک به او سرایت می کند. عموماً کک های سگ در اروپا یافت می شوند به طوری که کک هایگربه عموماً در آمریکا یافت می شود. کک های گربه در موارد نادر با خود عوامل بیماری زایی را با خود حمل می کنند و در حقیقت ناقل هستند. کک ها می توانند به لباس ها یا حیوان شما بچسبند. آن ها در حیاط ها، پرورشگاه های سگ و گربه، جنگل ها و پارک ها یا در مکان های دیگری که حیوانات در آنجا زندگی می کنند؛ یافت می شوند. چون این ها مکان هایی هستند که کک ها می توانند میزبان های خود را پیدا کرده و تولید مثل کنند. یک کک ماده می تواند در هر 15 روز بسته به دمای مناسب محیط تا 50 تخم بگذارد. بر اساس تحقیقات آزمایشگاهی، فقط 50% از تخم های هر کک به لارو تبدیل می شوند و در حدود 35% از لاروها موفق به تنیدن پیله و تشکیل پوپ می گردند. جای خوشبختی است که از کل تخم های اولیه کک فقط 5% آن ها به بلوغ می رسند.
 
 
 
نحوه زندگی کک ها
 
چرخه زندگی کک ها شامل 4 مرحله تخم، لارو، شفیره و بالغ است انها دگردیسی ناقص دارند. کک های بالغ 1 تا 4 میلیمتر طول و بدنی بیضی شکل دارند و در طرفین فشرده و بدون بال هستند. همچنین پاهای آن ها رشد مناسبی داشته و برای پریدن سازگاری یافته اند. تخم کک ها حدود 0.5 میلیمتر طول دارد و تخم مرغی شکل و سفید می باشد.
 
 
 
کک روی میزبان خود تخم گذاری می کند، که این تخم ها از بدن میزبان روی فرش، زمین، خاک یا هر جای دیگری میافتند و در شرایطی که دمای هوا اندکی بالا و هوا نسبتاً مرطوب باشد می توانند دوام بیاورند و چرخه زندگی خود را کامل کنند. در عرض 10 روز پس از قرار گرفتن تخم در محیط مناسب، لارو کرم مانندی که فاقد ضمائم حرکتی است خارج می شود.
 
 
 
این لاروها از زیر سطح خاک حرکت می کنند و یا اگر داخل اتاق باشد به داخل فرش ها و یا شکاف های کف نفوذ می کنند، لاروها از مدفوع کک های بالغ تغذیه می کنند و در عرض 5-12 روز پیله ای ابریشم مانند (silk like cocoon) در اطراف خود تولید و در آن شفیره گذاری می کنند. خروج حشره بالغ از پیله بسته به شرایط ممکن است از 5 تا 140 روز طول بکشد، پس از خارج شدن حشره بالغ از پیله، خود را به میزبانش می رساند و ادامه عمرش را که حدود 100 روز می باشد روی میزبان سپری می کند.
 
 
 
چرخه زندگی کک معمولاً در عرض 3-4 هفته کامل می شود. کک ها 48 ساعت پس از اولین خونخواری، جفت گیری کرده و به تولید تخم می پردازند. کک ها نسبت به سرما حساسند و در زمستان قادر به تحمل سرمای هوای بیرون از منزل نیستند و در ساختمان هایی که هوای گرم و مرطوب و غذای کافی وجود دارد به سر می برند.
 
 
 
به طور معمول انسان به وسیله کک گربه (کتنو سفالیدس فلیس)، بیشتر از کک سگ (کتنوسفالیدس کنیس) گزیده می شود.
 
روش های سمپاشی و کنترل کک بسیار تخصصی هستند. دلیل اصلی این امر جهنده بودن کک میباشد. شرکت های سمپاشی کک باید از بهترین پرسنل اجرایی خود و بهترین سم ضد کک برای کنترل و مبارزه با کک استفاده کنند. سمومی که استفاده میشود باید خاصیت تدخینی و تولید گاز داشته باشند تا پوشش کل منازل با سمپاشی امکان پذیر باشد. البته میتوان از پودر پاشی هم استفاده کرد ولی بیشتر مشتریان از این روش استقبال نمیکنند. 
 
کک انسان (پولکس ایرتیانس) علی رغم نامش خطر چندانی برای انسان ندارد. کک ها معمولا از روی زمین به قسمت هایی از بدن انسان مانند مچ و ساق پا که دسترسی به آن آسانتر است می جهند. هر چند به تمام قسمت های بدن انسان ممکن است حمله شود. گزش کک سبب تحریک و گاهی ناراحتی زیاد می شود و معمولا چند گزش کنار هم روی مچ پا ایجاد میکنند و انها با ولع خوانخواری میکنند. آلودگی های زیاد به کک ممکن است سبب واکنش های شدید و درماتیت شود.
 
 
 
گروه تخصصی آرمان سبزمهرگان تخصصی ترین شرکت سمپاشی و  مبارزه با حشرات و جانوران موذی
 
دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت
 
دارای مجوز رسمی از وزارت کار
 
شماره های تماس شبانه روزی جهت مشاوره رایگان کک  :  33314563- 021
 
شماره تماس دفترمرکزی جهت سمپاشی کک  : 6-33311604 و 33314563

تصاویر این صفحه
تنظیمات